Кошик
3 відгуків
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380935043707
+380662050036

Про чай з медом. Небезпечні канцерогени, чи небилиця під чайок.

Про чай з медом. Небезпечні канцерогени, чи небилиця під чайок.
Іноді, у ЗМІ можна натрапити на шокуючу інформацію щодо нових віянь у галузі дієтології. Якщо колись молоко вважалося цілющим і його "давали за шкоду", тобто, забезпечували ним працівників промислових підприємств для відновлення організму, то нині заведено вважати, що молоко не є продуктом, придатним для вживання дорослою людиною. 
Огірки з помідорами в одному салаті - теж мове-тон, адже нівелюють користь одне одного.
Тепер, дієтологи добралися і до нашого улюбленого тандему - чай з медом. Мовляв, мед містить у собі небезпечний оксиметилфурфурол, тобто, продукт розкладу цукрів, котрий утворюється при нагріванні у кислому середовищі. 
Тут не посперечаєшся - мед має PН трохи вищий за 3, а значить, він є кислим середовищем. І оксиметилфурфурол у ньому таки є. З самого вулика, де досить таки тепленько. Коли мед охолоджується, речовина частково нейтралізується. За кількістю оксиметилфурфурола експерти визначають вік меду. 
Але... він також є у будь-якому продукті, що містить цукор і для приготування якого потрібна висока температура. Тобто, ми їмо оксиметилфутфурол разом з булочками і пиріжками, з варенням і джемом, з карамельками і згущеним молоком. 
Як же сталося, що ми досі живі? Ну, тут вся річ у тім, що шкідливість оксиметилфурфуролу ніким не була доведена. Тобто, на пацюках експерименти звісно, проводили. І зробили висновки про потенційну небезпеку речовини для цих звірят. Проте, щодо людей, питання досі відкрите.
От. Зі шкодою розібралися. Тепер, поговоримо про користь.
Другий популярний міф говорить про те, що додаючи мед у чай, ми руйнуємо всеньку його користь, бо за високих температур вмирають усі вітаміни. Тут мусимо зауважити, що мед не є вітамінним продуктом. Тобто, вітаміни у ньому звісно є, але не у такій кількості, як ви подумали. Тож, розбавляючи його у чаєві ми майже нічого не втрачаємо. Зате, знижуємо його кислотність, розводимо у воді залишки уже некислотного оксиметилфурфуролу і... руйнуємо деякі алергени, які він містить. Саме тому, чай з медом корисний людям, які страждають від харчових алергій, він корисний дітям і усім, хто лікується від застуди. Бо під час нагрівання меду, у ньому розчеплюються деякі ферменти і вітаміни, та вивільняються іони металів, котрі активізують обмінні процеси в організмі. 
Тож, якщо ви досі з острахом заїдаєте чай медком, не ризикуючи змішувати їх у чашці - не стримуйте себе більше!
Пийте чай, їжте мед, пийте чай з медом і мед з чаєм.
І не забувайте частувати близьких!